Teplice - nikdy bych neměnila

Připravili jsme pro vás projekt, ve kterém chceme představit osobnosti Teplic, které mohou být inspirací pro ostatní. Máte ve svém okolí někoho, kdo vyniká, dělá nebo umí něco zajímavého? Nominujte ho a my o něm rádi napíšeme. Své tipy nám pište na e-mail info@prozdraviasportteplice.cz nebo do komentářů na facebooku.

Představujeme první osobnost žijící v Teplicích, modní návrhářku Naďu Moravcovou.

Teplická modní návrhářka Naďa Moravcová
■   Naďa Moravcová

Jmenuji se Naďa Moravcová a žiju v Teplicích od narození. Módu jsem měla vždy ráda a na škole jsem byla jediná, která přemlouvala mistrovou, aby se mnou po škole zůstala déle a pomohla mi nastříhat a ušít sukni, halenku, kalhoty a jiné mé návrhy...

Mám šest sester a rodiče neměli peníze na drahé oblečení, a tak jsem si začala navrhovat a šít vlastní modely.

Ráda oblékám ženy. Baví mě dívat se na ty proměny, baví mě dívat se, jak se mi ty ženy mění před očima. Jsem šťastná, když ode mě ženy odcházejí s úsměvem, když v sobě dokážou objevit krásu. To je mým posláním. V každé ženě je krása. Není to klišé, je to tak. A některá to zkrátka neumí objevit sama a od toho jsem tu já. Objevuji krásu v ženách.

Samozřejmě začátky nebyly jednoduché. Pracovala jsem po nocích a trvalo to dva roky než jsem se vypracovala k dokonalosti. Zakládám si na kvalitě jak střihu, tak i zpracování modelů.
 
Teď se mohu ohlédnout a říct, že ta dřina a někdy i slzy stály za to. Když se projdu po Teplicích a vidím ženy, které září, je mi to obrovskou odměnou a zároveň motivací dělat věci ještě lépe. Chtěla bych říct, že když má někdo sen, tak ať věří a nevzdává se.
 
Naďa Moravcová
 
Kdybych měla hodnotit život v Teplicích, nikdy bych neměnila. Jsem tu šťastná Jsem ráda, že Teplice vzkvétají... budeme mít nový zimní stadion, je zde sportovní hala, nové aquacentrum, divadlo, kulturní dům, módní přehlídky a také lázně.
 
Strašně moc bych si přála, aby se zaplnily obchody v centru města, aby zde byly zase opět menší obchůdky, lahůdky, pekařství, masny a jiné.
 
Jsem moc ráda, že můj ateliér navštěvují zákazníci z jiných měst a těší mě, že se jim Teplice líbí a rádi se sem vrací. Já sama za sebe mohu říct, že jsem tu šťastná… mám práci, která mě naplňuje a dělá šťastnou… V listopadu planuji větší módní přehlídku v Teplickém divadle a věřím, že se mi můj sen splní.
 

článek vyšel v červnovém vydání Magazínu REGIO Teplice Teď & Tady

#tvorimeTeplice
 
 

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...