Rozhovor s Klárou Mazourovou pro Magazín REGIO

Narodila se v Teplicích a studovala zdravotnické lyceum v Mostě. Je zdravotníkem na interním oddělení teplické nemocnice a studuje na ústecké univerzitě Fakultě zdravotnických studií. Fandí sportu, má ráda turistiku a vlastní pejska z útulku.
 
Klára Mazourová
 
Co Vás přivedlo k myšlence aktivně se zapojit do teplické komunální politiky?
 
Když se tak porozhlédnu po věkovém průměru teplických zastupitelů, tak ve vší úctě k nim, trochu výraznější zastoupení mladší generace by neuškodilo. Myslím si, že pro mladé lidi a rodiny s malými dětmi, by se dalo udělat mnohem více. Podívejme se například do jiných měst v našem kraji, do Mostu nebo třeba i do Chomutova. No a to má město naspořeno téměř miliardu korun. Jistě, je dobré, že se město netopí v dluzích, ale myslím, že stejně negativní je i druhý extrém – mít hodně naspořeno, a buď to neumět, nebo z pohodlnosti nechtít účelně finance vynaložit. Myslím, že bude-li v zastupitelstvu silnější zastoupení mladých, podaří se více udělat pro perspektivu města, ale jistě i pro současnost.
 
Přece jen ale město staví nový zimní stadion, rozšiřuje plaveckou halu, uvažuje o stavbě nového koupaliště a snad realizuje i další investice.
 
Zimní stadion – ale kolik let kdysi pěkný stadion nestojí? Městské koupaliště, to už je desítky let co není, docela ostudné, nemyslíte? Samozřejmě, viděla jsem v tisku návrh lokalit pro nové městské koupaliště, ale obávám se, že jde jen o slib. A pamatujeme ještě Městské lázně a kolik let už po nich zeje jen díra. A těch slibů co tam bude stát?! A takových pomníků je ve městě víc: Mlýnská ulice, Panoráma pod Doubravkou a další. V protiváze těmto smutným osudům nevidím moc nového, co by to dostatečně vyvážilo.
 
■ Vaším mladým pohledem, co hodnotíte v našem městě nejvíce pozitivně?
 
Myslím, že základní i mateřské školy jsou na velmi pěkné úrovni. Ve městě je hodně velmi pěkných dětských hřišť. Těch si maminky a tatínkové s dětmi hodně užijí. Při školách je i hodně pěkných venkovních sportovišť. Je jen škoda, že úderem poslední vyučovací hodiny se na většinu z nich
pověsí zámek a v odpoledních hodinách jsou rodičům s dětmi nedostupná. Zpřístupnit je alespoň v odpoledních hodinách rodičům s dětmi, to je asi trochu organizační oříšek, ale snad ne neřešitelný. Když už ve městě není kloudná in-line dráha, nebo cyklostezka a ani koupaliště, tak o to větší by měla být snaha, aby to co město má, mohli občané více využívat.
 
■ Chcete se ucházet o místo na kandidátce hnutí PRO Zdraví a Sport?
 
Ano, zdravotnictví je pro mě víc než jen pracovní uplatnění. V dětství jsem hodně pobývala v různých zdravotnických zařízeních; vztah sestřiček k nám dětem byl úžasný a stalo se mým snem pracovat jako ony. Chtěla bych, aby v našem městě bylo víc specializovaných, moderně vybavených zdravotnických zařízení. Také bych si hodně přála, abych se ještě více setkávala s chválou vnímavého přístupu lékařů a sester k nemocným lidem. A sport? To je přece hodně otřepané a pravdivé, že čím více sportu a tělovýchovy, tím více zdraví. A na tomto poli se dá pro občany Teplic ještě hodně udělat.
 
(Tento článek původně vyšel v magazínu REGIO Teplice TEĎ & TADY)
 
#tvorimeTeplice
 
 

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...