Proč nemáme v Teplicích koupaliště?

S trochou ironie lze konstatovat, že hlavním důvodem, proč v Teplicích není venkovní koupaliště, je termín konání komunálních voleb v posledních 20 letech. Ty byly vždy na podzim v říjnu - listopadu. A v tomto ročním čase není venkovní koupaliště velkým volebním tahákem. Kdyby se volilo ve 30 stupňových vedrech posledních dnů, tak už se určitě někde slavnostně stříhá páska. Letos v říjnu to spíš vidím na fotky v novinách z téměř dokončené zimní haly. Ale tak je to nejen u obecních voleb, PR aktuální vládní/krajské/městské garnitury zadarmo.

Situace je ale pragmaticky taková: aktuálně se zdvojnásobuje a kompletně rekonstruuje plavecká hala. Staví se, hotovo má být do konce roku. Vzniká tam úplně nový bazén pro plavání a stávající část se rekonstruuje pro relaxační a dětskou část, kde technologie umožní mít skutečně teplou vodu (33,5 stupně). Ze studie, která visela roky na nástěnce magistrátu, se podařilo v tomto volebním období vytvořit skutečný projekt, který se reálně staví. Je to největší jednotlivá investice města v tomto období. Dle mého názoru bude dokonce více využívána než přístavba zimní haly ke sportovní hale, která se „řešila“ také hodně let. Vzhledem k téměř celoroční využitelnosti to opravdu považuji za zásadnější, než venkovní koupaliště, i když chápu, že kdo tohle bude číst ve vedru letošního počátku léta, tak to v tu chvíli může vidět jinak a můžu mu připadat jako idiot...

Považuji za úspěch, že se mi jako jedinému zástupci PRO Zdraví a Sport v teplickém zastupitelstvu podařilo přesvědčit ostatní a být nápomocem tomu, že se z kreslené studie a řečí „mělo by se“ stává skutečnost. Ve své práci jsem zvyklý na to, že se počítají až konkrétní výsledky a na „cesta je cíl“ a „slibem nezarmoutíš“ se nehraje.

Ale k venkovnímu koupališti: všichni chtějí městské koupaliště. Pedesátitisícové město, navíc lázeňské, by si ho určitě zasloužilo. Jako předseda finančního výboru města jsem přesvědčen, že tohle může město zvládnout, aniž by se zadlužilo, i když to bude určitě dražší, než rozšíření plavecké haly a zimní stadion dohromady a investic bude víc než tahle.
 
 
Městské koupaliště - z logiky věci bych si ho představoval ve městě, ne za městem, tj. nikoliv za vodojemem na Nové Vsi. A protože až se bude stavět, tak za peníze města Teplice, které patří tepličanům, tak musí být ideálně dostupné tepličanům a nikoliv jako ideální dotovaná atrakce pro přespolní. Za reálnou považuji lokalitu Třešňovky, ale budu-li mít po volbách možnost, rád bych ještě jednou prověřil Zámeckou. Pozemky tam nejsou městské, bylo by to složité, ale mám pocit, že stávající vedení města tuhle lokalitu primárně nechce, možná proto, že někteří z nich byli ještě u prodeje do soukromých rukou. Každopádně i kdyby tam nešlo udělat koupaliště, tak přičlenění k Zámeckému parku a vytvoření zóny k relaxaci by určitě bylo fajn a zcela reálné.
 
Michal Kasal
člen zastupitelstva Teplic
PRO ZDRAVÍ A SPORT TEPLICE
a předseda finančního výboru
 
článek vyšel v červnovém vydání Magazínu REGIO Teplice Teď & Tady
 
#tvorimeTeplice
 
Pozůstatky po městském koupališti v Teplicích
 
 

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...