Na kole v Teplicích a okolí

Pan Holický, teplický občan, nám napsal:Cyklostezka. Řadu let se řeší otázka cyklostezky. Kam ji umístit a pod. Je zajímavé, že tato otázka je v podobných městech jako jsou Teplice dávno vyřešena. Ústí, Děčín, Hradec Králové, Praha, Rakovník a spousta dalších měst, ve kterých jsem měl možnost se po jejich cyklostezkách (nikoli cyklotrasách) projet. U nás se hovoří o cyklostezce na rybník Barbora několik let, a pořád nic! Pouze se rozestavěla růžová kola po Teplicích, ale nikdy jsem nikoho neviděl, že by na nich jezdil. Byl by také blázen jezdit v tom šíleném provozu, kde jde o život.
 
Michal Kasal, zastupitel Teplic a člen Pro zdraví a sport Teplice:
 
Rozvoj cyklostezek jsme prosazovali už před čtyřmi roky, aktuální je to bohužel stále. Jezdím na kole rád a tohle je jedna z věcí, která mne osobně v Teplicích štve nejvíc. Bohužel jsem si musel pořídit držáky na auto a vyjíždím na kole obvykle na Komárce, nebo někde na labské cyklostezce. Problém je dostat se na kole z Trnovan i k nádraží na cyklobus. S 9letým synem je to přes město vážně risk.
 
Z pohledu cyklisty jsou klíčové podle mne tyto záležitosti:
 
Propojka přes město - čtyři roky se řeší pár kilometrů a dosud nejsou, navíc podle plánu má ne vše být cyklostezka (samostatná komunikace pro cyklisty oddělená od aut), ale část jako cyklotrasa (jenom označená součást běžné komunikace) - ale alespoň to rychle dodělat.
 
Napojení na rekreační zóny Barbora a Milada. Zrovna od Milady už se dá dobře napojit na České středohoří, i dojet na Labskou stezku. Je to jenom o komunikaci s okolními obcemi a vlastníky pozemků - stačí tomu věnovat čas a úsilí a může to být stejné jako kolem třeba kolem Karlových Varů. Není to raketová věda, ale musí se chtít a věnovat tomu úsilí a čas, a tohle bohužel nějak stávajícímu vedení chybí. Tak zrovna s tímto bych pomohl moc rád už kvůli sobě, když nám dáte šanci.
 
Teplická cyklostezka
Teplická cysklostezka. Tady začíná, a po necelých přibližně 200 metrech záhy končí, pravděpodobně nejkratší cyklostezka široko daleko, možná i v Evropě. Pro někoho je to možná úsměvné, ale určitě ne pro teplické cyklisty a zejména ne pro ty, kteří jezdí s dětmi. Přitom dispozice pro cyklostezkové propojení Teplic přes oldřichovskou Barboru do Duchcova a odtud do pokrušnohorského Oseka tady jsou, jen už by konečně neměly zůstávat ladem.
 

#tvorimeTeplice

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...