Aktuality a novinky

Představili jsme první dva naše top kandidáty

Kandidáti PRO Zdraví a Sport Teplice
Dovolte nám představit první dva kandidáty hnutí PRO Sport a Zdraví Teplice. Tím prvním je Ing. Michal Kasal, který je naším kandidátem na primátora statutárního města Teplice. Druhým, neméně zajímavým kandidátem je MUDr. Tomáš Hrubý, primátor ARO v teplické nemocici a náš expert na zdravotnictví.  Více zde...

 

Pejskaři a naše město

Klára Mazourová o problémech pejskarů v Teplicích
Spolu s přítelem vlastníme pejska, kterého jsme si pořídil z útulku Městské policie v Teplicích. Žijeme společně v Teplicích na Šanově II, takže psa venčíme převážně v oblasti kolem hradu Doubravka a na Písečném vrchu. Více zde...

 

Michal Kasal o MHD zdarma

Michal Kasal o MHD zdarma
MHD v Teplicích bude i v příštích 5 letech provozovat stávající dopravce, společnost Arriva City. Na tuto nově uzavřenou smluvu nemělo naše hnutí žádný vliv. Město dopravci zaplatí zhruba 132 milionů každý rok (66 korun za každý ujetý kilometr, při ujetí zhruba 2 milionů km ročně). A to bez ohledu na to, jestli budou trolejbusy jezdit plné, nebo budou vozit vzduch. Více zde...

 

Teplice - nikdy bych neměnila

modní návrhářka Naďa Moravcová
Připravili jsme pro vás projekt, ve kterém chceme představit osobnosti Teplic, které mohou být inspirací pro ostatní. Máte ve svém okolí někoho, kdo vyniká, dělá nebo umí něco zajímavého? Nominujte ho a my o něm rádi napíšeme. Své tipy nám pište na e-mail info@prozdraviasportteplice.cz nebo do komentářů na facebooku.
Představujeme první osobnost žijící v Teplicích: modní návrhářku Naďu Moravcovou.

 

Proč nemáme v Teplicích koupaliště?

Michal Kasal
S trochou ironie lze konstatovat, že hlavním důvodem, proč v Teplicích není venkovní koupaliště, je termín konání komunálních voleb v posledních 20 letech.
Ty byly vždy na podzim v říjnu - listopadu. A v tomto ročním čase není venkovní koupaliště velkým volebním tahákem. Kdyby se volilo ve 30 stupňových vedrech posledních dnů, tak už se určitě někde slavnostně stříhá páska. Letos v říjnu to spíš vidím na fotky v novinách z téměř dokončené zimní haly. Ale tak je to nejen u obecních voleb, PR aktuální vládní/krajské/městské garnitury zadarmo.  pokračování zde

 

Poděkování účastníkům našeho dotazníkového průzkumu

Poděkování za vyplnění dotazníku Spokojenost života v Teplicích
PODĚKOVÁNÍ Michala Kasala všem těm, kteří reagovali na náš dotazník o Spokojenosti života v Teplicích. Pokud jste ho ještě vyplnit nestihli, tak to stále můžete udělat.

ZOBRAZIT DOTAZNÍK

 

Jak se Vám žije v Teplicích?

Dotazník Spokojenost života v Teplicích
VYPLŇTE NÁSLEDUJÍCÍ DOTAZNÍK a dejte nám vědět, s čím jste v Teplicích spokojeni a co by se podle Vás mělo v našem městě změnit.
Je podle Vás v pořádku, že Teplice skončili v průzkumu, který porovnává kvalitu života v českých městech, až na konci žebříčku? Napište co si o tom myslíte!

Co jsme prosadili v oblasti sportu

Ilustrační foto - sportovní hřiště
Ve volbách v roce 2014 získalo naše sdružení PRO Zdraví a Sport jeden mandát v 27 členném zastupitelstvu. Nebyla to žádná „hitparáda“, ale nakonec se podařilo ho zužitkovat dobře. Podpořil jsme tehdy menšinovou koalici  ODS – ČSSD – TOP09 výměnou za realizaci konkrétních věcí v oblasti sportu a možnost mít pod kontrolou finance města z pozice předsedy finančního výboru zastupitelstva (což je v podmínkách Teplic neuvolněná a dokonce zcela neplacená funkce). Více informací ZDE.
 

Na kole v Teplicích a okolí

Pan Holický, teplický občan, nám napsal: „Cyklostezka. Řadu let se řeší otázka cyklostezky. Kam ji umístit a pod. Je zajímavé, že tato otázka je v podobných městech jako jsou Teplice dávno vyřešena. Ústí, Děčín, Hradec Králové, Praha, Rakovník a spousta dalších měst, ve kterých jsem měl možnost se po jejich cyklostezkách (nikoli cyklotrasách) projet. U nás se hovoří o cyklostezce na rybník Barbora několik let, a pořád nic! Pouze se rozestavěla růžová kola po Teplicích, ale nikdy jsem nikoho neviděl, že by na nich jezdil. Byl by také blázen jezdit v tom šíleném provozu, kde jde o život.více zde...
 

Rozhovor s Klárou Mazourovou pro Magazín REGIO

Klára Mazourová
Narodila se v Teplicích a studovala zdravotnické lyceum v Mostě. Je zdravotníkem na interním oddělení teplické nemocnice a studuje na ústecké univerzitě Fakultě zdravotnických studií. Fandí sportu, má ráda turistiku a vlastní pejska z útulku.
 
 

8. březen - Mezinárodní den žen

MDŽ
Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ, vznikl díky stávce švadlen roku 1908. V mnoha našich rodinách se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.
A tak jsme ani my nezapomněli a Michal Kasal a František Šusta zavítali mezi ženy seniorky, které pro tuto společnost v minulosti vytvářely hodnoty a v současné době se na ně zapomíná.

 

Kam nasměrovat městské peníze?

Michal Kasal
Vážení spoluobčané, volbu prezidenta už máme za sebou, a tak máme na chvíli od dalších voleb klid. Ale na podzim si budeme vybírat své zástupce do městského zastupitelstva. Před téměř čtyřmi lety jsem s kolegy za spole PRO Sport a zdraví kandidoval i já.
Měli jsme dva hlavní nápady. Jeden byl o městské hromadné dopravě po Teplicích zdarma a druhý bylo investovat do rozvoje sportovišť... více zde...

 

Vánoce v Proseticích

Vánoční Prosetice
Pokračujeme ve zveřejňování informací o dění na Teplicku. Tentokrát si připomeneme nedávný adventní čas a slavnostní rozsvícení prosetického vánočního stromu, které připravil spolek Prosetičtí Přátelé Starých Tradic. Nechyběl ani Mikuláš, Lucifer a jejich družiny. Dokonce došlo k otevření bran pekelných, ze kterých vyšlehl velkolepý ohňostroj. Více se dozvíte v článku převzatém z magazínu Regio.

 

Regio leták z listopadu 2017

Regio leták 2017
Zveřejňujeme zde obsah Regio magazínu Tady & Teď z listopadu loňského roku, ve kterém se představuje Spolek Prosetičtí Přátelé Starých Tradic, který si klade za cíl oživení kulturních tradic v Proseticích. Rozhodli jsme se aktivity spolku podpořit a proto o nich zde informujeme.

 

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...