Aktuality a novinky

Jak se Vám žije v Teplicích?

Dotazník Spokojenost života v Teplicích
VYPLŇTE NÁSLEDUJÍCÍ DOTAZNÍK a dejte nám vědět, s čím jste v Teplicích spokojeni a co by se podle Vás mělo v našem městě změnit.
Je podle Vás v pořádku, že Teplice skončili v průzkumu, který porovnává kvalitu života v českých městech, až na konci žebříčku? Napište co si o tom myslíte!

Co jsme prosadili v oblasti sportu

Ilustrační foto - sportovní hřiště
Ve volbách v roce 2014 získalo naše sdružení PRO Zdraví a Sport jeden mandát v 27 členném zastupitelstvu. Nebyla to žádná „hitparáda“, ale nakonec se podařilo ho zužitkovat dobře. Podpořil jsme tehdy menšinovou koalici  ODS – ČSSD – TOP09 výměnou za realizaci konkrétních věcí v oblasti sportu a možnost mít pod kontrolou finance města z pozice předsedy finančního výboru zastupitelstva (což je v podmínkách Teplic neuvolněná a dokonce zcela neplacená funkce). Více informací ZDE.
 

Na kole v Teplicích a okolí

Pan Holický, teplický občan, nám napsal: „Cyklostezka. Řadu let se řeší otázka cyklostezky. Kam ji umístit a pod. Je zajímavé, že tato otázka je v podobných městech jako jsou Teplice dávno vyřešena. Ústí, Děčín, Hradec Králové, Praha, Rakovník a spousta dalších měst, ve kterých jsem měl možnost se po jejich cyklostezkách (nikoli cyklotrasách) projet. U nás se hovoří o cyklostezce na rybník Barbora několik let, a pořád nic! Pouze se rozestavěla růžová kola po Teplicích, ale nikdy jsem nikoho neviděl, že by na nich jezdil. Byl by také blázen jezdit v tom šíleném provozu, kde jde o život.více zde...
 

Rozhovor s Klárou Mazourovou pro Magazín REGIO

Klára Mazourová
Narodila se v Teplicích a studovala zdravotnické lyceum v Mostě. Je zdravotníkem na interním oddělení teplické nemocnice a studuje na ústecké univerzitě Fakultě zdravotnických studií. Fandí sportu, má ráda turistiku a vlastní pejska z útulku.
 
 

8. březen - Mezinárodní den žen

MDŽ
Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ, vznikl díky stávce švadlen roku 1908. V mnoha našich rodinách se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.
A tak jsme ani my nezapomněli a Michal Kasal a František Šusta zavítali mezi ženy seniorky, které pro tuto společnost v minulosti vytvářely hodnoty a v současné době se na ně zapomíná.

 

Kam nasměrovat městské peníze?

Michal Kasal
Vážení spoluobčané, volbu prezidenta už máme za sebou, a tak máme na chvíli od dalších voleb klid. Ale na podzim si budeme vybírat své zástupce do městského zastupitelstva. Před téměř čtyřmi lety jsem s kolegy za spole PRO Sport a zdraví kandidoval i já.
Měli jsme dva hlavní nápady. Jeden byl o městské hromadné dopravě po Teplicích zdarma a druhý bylo investovat do rozvoje sportovišť... více zde...

 

Vánoce v Proseticích

Vánoční Prosetice
Pokračujeme ve zveřejňování informací o dění na Teplicku. Tentokrát si připomeneme nedávný adventní čas a slavnostní rozsvícení prosetického vánočního stromu, které připravil spolek Prosetičtí Přátelé Starých Tradic. Nechyběl ani Mikuláš, Lucifer a jejich družiny. Dokonce došlo k otevření bran pekelných, ze kterých vyšlehl velkolepý ohňostroj. Více se dozvíte v článku převzatém z magazínu Regio.

 

Regio leták z listopadu 2017

Regio leták 2017
Zveřejňujeme zde obsah Regio magazínu Tady & Teď z listopadu loňského roku, ve kterém se představuje Spolek Prosetičtí Přátelé Starých Tradic, který si klade za cíl oživení kulturních tradic v Proseticích. Rozhodli jsme se aktivity spolku podpořit a proto o nich zde informujeme.

 

Nepřehlédněte

sdílejte s námi ...